»Zakone bi bilo treba umakniti.«
»Priprava zakonov je potekala strokovno in vključujoče kljub očitkom.«
»Ne želimo si obremenitev. Vedno manj nas je in vedno manj nas bo. Dajmo zakonodajo prilagoditi na ljubo slovenskega kmeta in dovolimo kmetom, naj delajo.«
»Birokratske ovire ustvarjamo sami.«
»To so šele osnutki, ki so trenutno v javni obravnavi, o novi zakonodaji pa se bomo pogovarjali, ko bo v postopku prišlo tako daleč.«
»Počakajmo, da bomo te konkretne zakone dobili v zakonodajni postopek.«
»Iz slabega osnutka zakona ne pričakujem dobrega predloga, zato bi jih bilo treba umakniti iz javne obravnave.«
»Današnja seja je pomembna, a malo preuranjena. Sveženj zakonov si zasluži širšo obravnavo, časa za javno razpravo je dovolj.«
»Želim si, da bi se nadaljevala strokovna razprava.«
»Prepričani smo, da gre izključno za politično odločitev. Zbornica na ta način ne bo več v službi kmeta, ampak bo postala podrejena politiki, ki je ne bo usmerjala strokovno, ampak politično.«
»Bilo bi zelo dobrodošlo, če bi ministrica spoštovala mnenje sveta, kajti v njem smo vsi ključni deležniki, ne samo nevladne organizacije, tudi raziskovalne, šolske organizacije in drugi. Ta svet je povedal, kaj si misli o zakonodaji.«
»Še vedno trdimo, da so bila pri večini zakonov izhodišča predstavljena bolj na ravni kazala vsebine. Vedeli smo, katere vsebine se bodo dopolnjevale, ne pa, na kakšen način.«
»Želimo sodelovati v razpravah, a v tako kratkem obdobju ne moremo kvalitetno pregledati osnutkov.«
»Nismo dobili analiz, podzakonskih aktov, zato ne vemo, kaj prinašajo. Bojimo se, da nam bodo tu kaj podtaknili in nas peljali žejne preko potoka.«
»Ministrstvo teh ključnih podatkov za odločitve ni predložilo, kmetje pa nikakor ne sprejemamo, da se zakonodaja sprejema 'na pamet', saj vsaka nepremišljena sprememba ne vpliva zgolj na 'nekaj' ogorčenih kmetov, ampak na prehransko varnost Slovenije.«
»Ne želimo si sprejemanja zakonov, ki bi bili na koncu neučinkoviti za kmete in za potrošnike, zato bomo podaljšali javno obravnavo.«
»Pomembno je, da so zakoni dobro napisani in pripravljeni.«
»To ne drži. Z deležniki smo imeli javne posvete, pogovore, sestanke, razprave.«
»Na svetu smo se strinjali, da je zaradi prepletenosti vsebin najbolje, da se spremembe obravnavajo paketno.«
»Jutri (v torek) bodo nevladne organizacije obveščene o nadaljnji organizaciji dela za sprejetje zakonodaje.«
»Glede na ambicije in glede na to, da smo pripravili toliko zakonskih predlogov, smo jasno pokazali, da si želimo sprememb.«
»saj jih pripravljavci niso usklajevali z organizacijami, kot je Kmetijsko-gozdarska zbornica Slovenije (KGZS), ki daje strokovna mnenja v postopkih sprejemanja predpisov in drugih dokumentov s področja kmetijstva, gozdarstva in ribištva.«
»Predlagani zakoni prinašajo mnoge spremembe in novosti, ki so nedomišljeni in vzbujajo vprašanja, kako je ministrstvo sploh prišlo do tovrstnih idej.«
»Od urejanja nakupov in odškodnin za kmetijska zemljišča, javnega naročanja za ekološka živila in živila iz shem kakovosti, uporabe agrofotovoltaike na kmetijskih zemljiščih, vožnje v gozdovih, prilagajanja na podnebne spremembe in skrbi za zdravje živali.«